بلاگ

بهترین و مناسب ترین روغن موتور و گیربکس برای ام جی 550 (MG 550) چیست؟

معرفی بهترین روغن ام جی 550

خودروی ام جی 550، یکی از اولین محصولات شرکت SAIC (خریدار شرکت MG) است که در بازار ایران برای فروش عرضه شد. یکی از نکات مهم در نگهداری این خودرو، استفاده از روغن مناسب است. همان‌طور که در خرید لوازم یدکی ام جی 550 باید نکات مهمی رعایت شود، خرید روغن ام جی 550 نیز نیازمند برخورداری از اطلاعات کافی خواهد بود. در این مقاله قصد داریم بهترین روغن موتورها و روغن گیربکس‌هایی که برای این خودروی محبوب مناسب هستند را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روغن مناسب ام جی 550 برای مناطق گرمسیری

شرایط نگهداری از خودرو MG 550 در مناطق گرمسیری، با نقاط معتدل تفاوت‌های به خصوصی دارد. یکی از این تفاوت‌ها، استفاده از روغن موتور مناسب است. عملکرد پیشرانه خودرو در مناطق گرمسیر، به دلیل بالا بودن دما و همچنین میزان رطوبت زیاد، با تولید گرمای بیشتری همراه است؛ به همین دلیل استفاده از روغن موتوری که بتواند این شرایط را تحمل کند و خواص روانکاری و خنک کنندگی بهینه را ارائه دهد، ضروری است.

به طور کلی و مطابق با دفترچه این خودرو، استفاده از روغن موتور با سطح کیفی SN یا بالاتر توصیه می‌شود. با این حال در صورتی که قصد انتخاب روغن مناسب برای مناطق گرمسیری را دارید، گرید 10W-40 با ظرفیت 4.9 لیتر گزینه مناسبی خواهد بود. برخی از بهترین روغن‌های مناسب برای ام جی 550 که عملکرد مناسبی در این شرایط آب و هوایی دارند، در زیر لیست شده‌اند.

 • روغن موتور توتال Q 7000 Energy 10W-40
 • روغن موتور ایرانول رونیا Ronia 10W-40 5L
 • روغن موتور بهران سوپر رانا 10W-40
 • روغن موتور الف Evolution 700 FT 10W-40
 • روغن موتور ادینول نیمه سنتتیک 10W-40

 

روغن مناسب ام جی 550 برای آب و هوای معتدل

در مناطق معتدل، خرید روغن ام جی 550 باید با فاکتورهای متفاوتی انجام شود. معمولاً استفاده از روغن موتور با گرید 5W-30 یا 5W-40، با سطح کیفی SN یا بالاتر، برای استفاده در مناطق معتدل مناسب خواهد بود. این روغن‌ها ضمن حفظ روان کاری مناسب هنگام راه اندازی و کارکرد موتور در دمای بالا، محافظت عالی را در برابر سایش قطعات ایجاد می‌کنند. برای ساده‌تر شدن انتخاب بین برندهای موجود در بازار، می‌توانید گزینه‌های مناسب را در لیست زیر مشاهده نمایید.

 • روغن موتور فلومکس High Tech 5W-40
 • روغن موتور توتال Q 9000 Energy 5W-40
 • موتور بهران سوپر رانا 5W-40
 • روغن موتور الف Evolution SXR 5W-40
 • روغن موتور ایرانول سوپر رویال 5W-40
 • روغن موتور شل Helix Ultra 5W-40

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب ام جی 550

ویژگی‌های کیفی روغن گیربکس اتوماتیک مناسب MG 550 برای عملکرد بهینه و افزایش طول عمر سیستم انتقال قدرت خودرو بسیار مهم است. روغن گیربکس اتوماتیک نقشی حیاتی در روانکاری، خنک سازی و محافظت از اجزای پیچیده درون گیربکس را ایفا می‌کند. توصیه ما استفاده از روغن گیربکس با سطح کیفی Pentosin FFL-2 و ظرفیت 7.72 لیتر است. موارد زیر، می‌توانند جزو بهترین گزینه‌ها برای خرید باشند.

 • روغن گیربکس تویوتا ATF WS
 • روغن راونول ATF T-WS
 • روغن ZIC ATF MULTI LF

روغن گیربکس دستی مناسب ام جی 550

در صورتی که قصد خرید روغن گیربکس دستی برای خودروی ام جی 550 را دارید، باید به ویژگی‌های مهمی مانند ویسکوزیته ثابت در دماهای مختلف، پایداری حرارتی، خاصیت روانکاری و مقاومت در برابر اکسیداسیون، توجه زیادی داشته باشید. بهترین روغن ام جی 550 در این زمینه، روغن گیربکس MTF 94 با ظرفیت 2.2 لیتر است که مورد تأیید شرکت سازنده نیز هست.

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب ام جی 550

انتخاب درجه ویسکوزیته روغن موتور برای عملکرد بهینه و طول عمر هر وسیله نقلیه‌ای، بسیار مهم است. به طور کلی، روغن‌هایی با ویسکوزیته بالاتر برای شرایط دمایی بالا و بارهای سنگین مناسب‌تر هستند؛ در حالی که روغن‌هایی با ویسکوزیته پایین‌تر، در آب و هوای سرد عملکرد بهتری دارند. با توجه به مشخصات موتور MG 550 و شرایط محیطی، درجه ویسکوزیته توصیه شده 5W-30 یا 10W-30 خواهد بود. این گریدها، تعادل مناسبی بین حفاظت کافی از موتور هنگام راه اندازی و حفظ روغن کاری مناسب در دمای معمولی، ایجاد می‌کنند.

 

ویسکوزیته مناسب روغن موتور MG550

جمع بندی

انتخاب مناسب روغن ام جی 550 برای حفظ عملکرد بهینه موتور و گیربکس، کاملاً ضروری است. با در نظر گرفتن عواملی مانند مشخصات موتور، شرایط آب و هوایی و توصیه‌های شرکت سازنده، می‌توان با اطمینان روغن مناسبی را انتخاب کرد که عملکرد این خودروی سدان را افزایش داده و استهلاک آن را کاهش دهد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه، کافی است با تیم لوازم یدکی بهمن یدک، در ارتباط باشید.

باید در نظر داشته باشید که روغن هر خودرو متفاوت است برای مثال روغن روغن مناسب ام جی 6 تفاوت چشمگیری با روغن ام جی 550 دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *