بلاگ

بهترین روغن موتور و گیربکس برای ام جی 6 (MG 6) چیست ؟

راهنمای خرید بهترین روغن ام جی 6

یکی از کارهای اصلی پس از خرید خودرو، بررسی و تعویض روغن موتور و روغن گیربکس است. استفاده از روغن نادرست یا بی کیفیت، می‌تواند منجر به افزایش اصطکاک، گرمای بیش از حد و حتی خرابی موتور شود. بنابراین، رعایت توصیه‌های لازم در مورد ویسکوزیته و مشخصات دیگر هنگام انتخاب روغن ام جی 6 ضروری است. همان‌طور که خرید لوازم یدکی ام جی 6 باید مطابق با راهنما و اصول خاصی انجام شود، خرید روغن مناسب نیز نیازمند داشتن یک راهنمای جامع است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین روغن‌ها در این زمینه بپردازیم.

روغن مناسب ام جی 6 برای مناطق گرمسیری

در مناطق گرمسیر که درجه رطوبت هوا و همچنین نور خورشید نسبتاً شدید است، برای نگهداری از خودرو باید شرایط خاصی فراهم شود. یکی از این موارد استفاده از روغن موتوری متناسب با این شرایط آب و هوایی است. روغن مناسب MG6 در مناطق گرمسیر، باید ویسکوزیته بالایی داشته باشد. دمای بالا می‌تواند باعث نازک شدن سریع روغن‌های معمولی شود که منجر به کاهش روغن کاری و افزایش سایش اجزای موتور می‌شود. بنابراین، انتخاب روغنی با ویسکوزیته بالاتر مانند 10W-40 یا 20W-50 توصیه می‌شود زیرا ضخامت خود را حتی در گرمای شدید حفظ می‌کند.

بهترین روغن ام جی 6 در مناطق گرمسیری، باید ویژگی‌های دیگری نظیر خواص پاک کنندگی عالی، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن و همچنین پایداری حرارتی مناسبی نیز داشته باشد. با توجه به این موارد، گزینه‌های مناسب برای استفاده در مناطق گرمسیر شامل موارد زیر می‌شوند.

 • روغن موتور بهران سوپر رانا 10W-40
 • روغن موتور الف Evolution 700 FT 10W-40
 • روغن موتور ایرانول رونیا Ronia 10W-40 5L
 • روغن موتور توتال Quartz 7000
 • روغن موتور توتال Q 7000 Energy 10W-40

 

روغن مناسب ام جی 6 برای آب و هوای معتدل

در مناطقی با آب و هوای نسبتاً معتدل، استفاده  از روغن موتورهایی با درجه ویسکوزیته 5W-30 یا 10W-30 ایده آل خواهد بود؛ زیرا جریان خوبی را در دماهای پایین‌تر ارائه می‌دهند و در عین حال، پایداری را در دماهای بالاتر حفظ می‌کنند. تعمیر و نگهداری منظم و تعویض به موقع روغن نیز برای حفظ سلامت موتور در شرایط آب و هوایی معتدل بسیار مهم است. روغن موتور به‌مرورزمان به دلیل گرما، آلاینده‌ها و اکسیداسیون تحلیل می‌رود. بنابراین، رعایت فواصل توصیه شده تعویض روغن که در دفترچه راهنمای MG6 مشخص شده است، کاملاً ضروری است. توصیه ما در شرایط آب و هوایی معتدل، استفاده از روغن موتورهای زیر است.

 • روغن موتور فلومکس High Tech 5W-40
 • روغن موتور ایرانول سوپر رویال 5W-40
 • روغن موتور توتال Q 9000 Energy 5W-40
 • روغن موتور الف Evolution FT 5W-40
 • روغن موتور ایرانول سوپر رویال 5W-40

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب ام جی 6

روغن گیربکس نقش مهمی در روانکاری و محافظت از چرخ‌دنده‌ها، تضمین انتقال کارآمد نیرو و جلوگیری از سایش و پارگی دارد. با این حال تمامی روغن‌های گیربکس برای خودروی ام جی 6 مناسب نبوده و باید روغنی متناسب با ویژگی‌های این خودرو انتخاب و خریداری شود. به طور کلی سطح کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک MG6، ATF 3309 است. در صورتی که قصد استفاده از روغن گیربکس برای ام جی 6 را دارید، گزینه‌های زیر می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

 • روغن گیربکس میتاسو DCTF
 • روغن گیربکس راونول DCT DSG
 • روغن گیربکس فوسر DSG Fluid
 • روغن گیربکس بارلیز DCT DSG

روغن گیربکس دستی مناسب ام جی 6

روغن گیربکس‌های دستی که برای خودروی ام جی 6 مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز باید دارای برخی ویژگی‌های خاص باشند. روغن گیربکس دستی توصیه شده توسط دفترچه این خودرو، MTF 94 با ظرفیت 2.2 لیتر است. گزینه‌های زیر، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای خرید در این زمینه باشد.

 • روغن دنده صنعتی SAR Lubricants SYNGEAR MTF 94
 • روغن گیربکس AISIN AF33

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب ام جی 6

همان‌طور که گفته شد، هنگام خرید روغن ام جی 6، باید توجه زیادی به درجه ویسکوزیته آن داشته باشید. با توجه به اینکه درجه ویسکوزیته در شرایط آب و هوایی مختلف می‌توان تفاوت‌هایی داشته باشد، توصیه ما استفاده از روغن موتور با درجه ویسکوزیته 5W-30 است. این درجه، روانکاری عالی را هنگام استارت زدن فراهم می‌کند و سایش و اصطکاک بین اجزای مهم موتور را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، هنگامی که موتور در اوج عملکرد خود کار می‌کند، محافظت کافی در دماهای بالا ارائه می‌دهد. با این حال ممکن است بسته به نوع شرایط محیطی، این درجه نیز تفاوت‌هایی داشته باشد.

 

روغن موتور و روغن گیربکس مناسب برای خودروی mg6

بهترین روغن ام جی 6 باید دارای ویژگی‌هایی مانند ویسکوزیته مناسب، مقاومت حرارتی، پاک کنندگی مؤثر و سازگاری با موتور را داشته باشد. با انتخاب روغنی که این معیارها را برآورده می‌کند، دارندگان این خودرو می‌توانند از عملکرد و طول عمر مطلوب خودروی خود اطمینان حاصل کنند. در صورتی که قصد دریافت مشاوره بیشتر در خصوص خرید روغن مناسب خودروی ام جی 6 را دارید، کافی است با کارشناسان بهمن یدک در ارتباط باشید.

اگر برای شماهم سوال شده است که روغن مناسب ام جی 350 کدام پیشنهاد میکنیم که مقاله مربوطه را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *