بلاگ

بهترین و مناسب ترین روغن برای ماشین ام جی 350 (MG 350)

خرید بهترین روغن ام جی 350

انتخاب روغن موتور و روغن گیربکس مناسب، برای اطمینان از عملکرد بهینه و افزایش طول عمر خودرو بسیار مهم است. با توجه به اینکه برای هر نوع خودرو، روغن موتور مناسبی باید استفاده شود، در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین روغن ام جی 350 بپردازیم. انتخاب روغن مناسب برای این خودرو همانند خرید لوازم یدکی ام جی 350، باید به درستی و با درنظرگرفتن برخی شرایط انجام شود. توجه به درجه ویسکوزیته روغن، نوع آب و هوا، سطح کیفیت و زمان تعویض روغن، از جمله این موارد هستند.

روغن مناسب ام جی  350 برای مناطق گرمسیری

مناطق گرمسیری به دلیل دما و رطوبت بالایی که دارند، می‌توانند چالش‌های مختلفی را برای وسایل نقلیه، به خصوص موتورهای آنها ایجاد کند. یکی از عوامل مهم در حفظ عملکرد بهینه موتور در چنین شرایطی، انتخاب روغن موتور با درجه ویسکوزیته مناسب برای MG350 است.

در آب و هوای گرمسیری، به دلیل افزایش بیش از حد دما و رطوبت، روغنی با ویسکوزیته نازک‌تر توصیه می‌شود. این نوع روغن‌ها، راحت‌تر در موتور جریان می‌یابند و اصطکاک و تجمع گرما را کاهش می‌دهند. این ویژگی به جلوگیری از ساییده شدن، روغن سوزی و همچنین به حداقل رساندن خطر گرم شدن بیش از حد کمک می‌کند. با توجه به این موارد، بهترین روغن ام جی 350 در مناطق گرمسیری، روغن 10W40 که ویسکوزیته پایینی دارد است.

 

روغن مناسب ام جی  350  برای آب و هوای معتدل

برای افرادی که در مناطقی با آب و هوای معتدل زندگی می‌کنند، خرید روغن موتور باید با توجه به شرایط متفاوتی انتخاب شود. در این مناطق، دما می‌تواند از زمستان‌های بسیار سرد تا تابستان‌های گرم متغیر باشد؛ بنابراین روغن ایده‌آل باید دارای درجه ویسکوزیته باشد که به آن اجازه دهد در هنگام استارت، به آرامی در موتور جریان داشته باشد و در عین حال، روان‌کاری مناسبی را در دماهای بالا نیز فراهم کند. توصیه ما استفاده از روغن 5W30 برای MG350 در مناطق معتدل است.

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب ام جی  350

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب خودروی ام جی 350، باید پایداری حرارتی عالی داشته باشد. سیستم گیربکس این خودرو در حین کار، گرمای قابل توجهی تولید می‌کند و اگر روغن نتواند دمای بالا را تحمل کند، ممکن است از بین برود یا خاصیت روان کنندگی خود را از دست بدهد. از طرف دیگر روغن گیربکس اتوماتیک باید ویژگی‌های ویسکوزیته مناسبی نیز داشته باشد. اگر ویسکوزیته خیلی کم باشد، ممکن است روانکاری کافی را ارائه نکند و از طرفی اگر بیش از حد بالا باشد، می‌تواند باعث اصطکاک بیش از حد شود و مانع از تعویض دنده صاف شود. بهترین گزینه‌ها در این زمینه، شامل موارد زیر می‌شوند.

  • روغن گیربکس تویوتا ATF WS
  • روغن گیربکس راونول ATF T-WS
  • روغن گیربکس راونول LVS ATF
  • روغن گیربکس زیک STF LF
  • روغن گیربکس راونول ATF T-IV

روغن گیربکس دستی مناسب ام جی 350

در صورت استفاده از روغن گیربکس دستی برای خودروی ام جی 350، باید ویژگی‌های مختلفی مانند ویسکوزیته مناسب، پایداری حرارتی عالی، روانکاری و محافظت از قطعات در برابر خوردگی را در نظر داشته باشید. بهترین گزینه‌ها در این زمینه شامل موارد زیر هستند.

  • روغن گیربکس ام جی FLYS0005A
  • روغن گیربکس زیک MULTI HT
  • روغن گیربکس آیسین AFW+

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب ام جی 350

همان‌طور که گفته شد، بهترین روغن ام جی 350، باید درجه ویسکوزیته قابل قبولی داشته باشد. انجمن مهندسین خودرو (SAE) یک سیستم استاندارد برای طبقه بندی درجه‌های ویسکوزیته ایجاد کرده است. رایج‌ترین گریدها برای خودروی ام جی 350، 5W-30، 10W-30 و 10W-40 هستند. عدد اول قبل از “W” ویسکوزیته روغن را در دماهای پایین نشان می‌دهد، در حالی که عدد دوم نشان دهنده ویسکوزیته روغن در دماهای بالا است. توجه داشته باشید که انتخاب روغنی با ویسکوزیته مناسب، باید با توجه به منطقه آب و هوایی انجام شود.

 

راهنمای انتخاب روغن گیربکس مناسب خودروی mg 350

جمع بندی 

انتخاب بهترین روغن ام جی 350 باید با در نظر گرفتن توصیه‌های شرکت سازنده، شرایط آب و هوایی، گواهینامه‌های درج شده روی محصول و برخی گزینه‌های دیگر مانند قیمت، اصالت برند و… انجام شود. با تصمیم گیری آگاهانه بر اساس این عوامل، علاوه بر خریدی مناسب، می‌توانید عملکرد بهینه و طول عمر موتور وسیله نقلیه خود را تضمین کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر، کافی است با کارشناسان تیم بهمن یدک در ارتباط باشید.

اگر علاقه دارید بدانید که روغن مناسب ام جی 550 چیست پیشنهاد بهمن یدک به شما این است که مقاله مربوطه را مطلاعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *