بلاگ

روغن مناسب وینگل 3 + بهترین روغن موتور وگیربکس

روغن مناسب وینگل 3

خرید لوازم یدکی وینگل 3 موضوعی غیرقابل اجتناب است و انتخاب روغن مناسب برای این خودرو بسیار مهم است و تعویض قطعات را به تعویق می‌اندازد. خودرو گریت وال وینگل 3 یک خودروی مدرن و پیشرفته است که نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه‌ای دارد. انتخاب روغن مناسب می‌تواند عملکرد موتور را بهبود بخشد، طول عمر آن را افزایش دهد و از خرابی‌های احتمالی جلوگیری کند. باتوجه به ویژگی‌های موتور وینگل 3، روغن موتور 5W-30 بهترین انتخاب برای این خودرو است. این روغن دارای ویسکوزیته مناسب برای عملکرد موتور در دماهای مختلف است و می‌تواند به خوبی در سیستم روغن‌کاری خودرو جریان یابد. ‌برای خرید روغن موتور مناسب وینگل 3، توصیه می‌شود از برندهای معتبر و با کیفیت استفاده کنید. همچنین توجه به تاریخ تولید و مدت زمان مصرف روغن نیز بسیار مهم است. با انتخاب روغن مناسب، می‌توان از عمر طولانی تر موتور خودرو و عملکرد بهینه آن اطمینان حاصل کرد.

روغن مناسب گریت وال وینگل 3 برای مناطق گرمسیری

بهترین روغن گریت وال وینگل 3 در مناطق گرمسیری باید خصوصیات متفاوتی را داشته باشد. به‌عنوان مثال، دوام بالا در برابر اکسیداسیون و پخش حرارت، مقاومت بالا در دماهای بالا و عملکرد مناسب در شرایط تنش حرارتی از جمله خصوصیات منحصربه‌فرد یک روغن خوب در مناطق گرمسیری محسوب می‌شود. بهترین روغن وینگل 3 باید توانایی محفاظت از موتور در مقابل رسوبات را داشته و توانایی حفظ ویسکوزیته مناسب در دماهای بالا را داشته باشد. برخی از انواع روغن مناسب وینگل 3 برای مناطق گرمسیری عبارت‌اند از:

 • روغن موتور بهران سوپر رانا 10W-40
 • روغن موتور الف Evolution 700 FT 10W-40
 • روغن موتور ادینول نیمه سنتتیک 10W-40

روغن مناسب وینگل 3 برای آب و هوای معتدل

برای رانندگی در آب و هوای معتدل، روغن موتور 5W-30 بهترین گزینه برای وینگل 3 است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند ویسکوزیته مناسب برای عملکرد موتور در دماهای متوسط است. روغن 5W-30 می تواند در دماهای پایین به خوبی جریان یابد و در دماهای بالا نیز کارایی خود را حفظ کند. این ویژگی به روان کاری مناسب موتور در شرایط آب و هوایی معتدل کمک میکند. همچنین، افزودنی‌های ضد اکسیداسیون و ضد سایش از سایش و خوردگی قطعات موتور جلوگیری کرده و عمر مفید موتور را افزایش می‌دهند. ناگفته نماند که روغن 5W-30 به دلیل ویژگی‌های روان‌کنندگی خود، مصرف سوخت را در شرایط آب‌وهوایی متعادل می‌کند. برخی از روغن‌های مناسب وینگل 3 برای آب و هوای معتدل از قرار زیر است:

 • روغن موتور ایرانول سوپر رونیا W5_30
 • روغن موتور بهران سوپر W5_30
 • روغن موتور سپاهان سوپر پلاتینیوم W5_30

روغن مناسب گریت وال وینگل 3برای آب و هوای سرد سیر

روغن موتور مناسب برای خودرو گریت وال وینگل 3 در مناطق سردسیری باید قابلیت روان‌کاری سریع در دماهای پایین، مقاومت در شرایط سرمای شدید، محافظت ویژه از موتور در مقابل احتمال تشکیل رسوب را دارا باشد. به‌علاوه، روغن گریت وال وینگل 3 باید این امکان را داشته باشد که انتقال حرارت را به‌خوبی انجام دهد و حفظ ویسکوزیته مناسب در دماهای پایین را به‌وجود آورد. در ادامه برخی از انواع روغن مناسب برای خودرو گریت وال وینگل 3 در آب‌وهوای سردسیر آورده شده است:

 1. روغن موتور ادینول ۵W-30 Premium C3-DX
 2. روغن موتور توتال Q Ineo MC3 5W-30
 3. روغن موتور بهران سوپر رانا 5W-30

روغن گیربکس مناسب وینگل 3

روغن گیربکس مناسب وینگل 3

روغن گیربکس در خودرو گریت وال وینگل 3 حتما باید هر 60 هزار کیلومتر تعویض شود. شما هموطنان گرامی می‌توانید در این خودرو استفاده از از روغن گیربکس CVT استفاده نمایید تا کارکرد صحیحی داشته باشد. همچنین، مقدار مناسب حجم روغن گیربکس خودرو وینگل 3 چیزی حدود 8 لیتر محسوب می‌شود. توصیه می‌شود در طول هر سرویس دوره‌ای نسبت به تعویض فیلتر گیربکس گریت وال وینگل 3 اقدام فرمایید. انواع روغن گیربکس اتوماتیک مناسب‌ گریت وال وینگل 3 عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس‌ NISSAN CVT NS_3
 • روغن گیربکسNISSAN CVT NS_2
 • روغن گیربکس اتوماتیک الف ELFMATIC CVT
 • روغن بهران اتوماتیک CVT
 • روغن FLUID MATIC CVT MV

توصیه می‌شود در هنگام خرید روغن NS2 و NS3 نوع سبز را انتخاب کنید. چراکه روغن گیربکس خودرو وینگل 3 سبز در مقایسه با نوع آلبالویی آن بهتر معرفی شده، بااین حال درصورت عدم وجود می‌توان  نوع سبز را نیز خریداری کرد.

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب گریت وال وینگل 3

شما دارندگان خودروهای گریت وال وینگل 3 باید به درجه گرانروی روغن‌ گریت وال وینگل 3 دقت کافی نمایید. روغنی برای خودرو گریت وال وینگل 3 5 مناسب است که 5W30 باشد که این میزان گرانروی مخصوص آب‌وهوای معتدل و سرد نیز است. شما باید برای خودرو وینگل 3 خود برای مناطق گرم از ویسکوزیته 5W40 استفاده کنید.

جمع بندی

باتوجه به توضیحات ارائه شده، روغن مناسب گریت وال وینگل 3 باید دارای خصوصیات منحصربه‌فردی از جمله ویسکوزیته مناسب باشد تا بتواند عملکرد صحیح و اصولی خودرو شما را کاملا تضمین کند. شما هموطنان گرامی می‌توانید جهت تهیه و خرید لوازم یدکی گریت وال وینگل 3 به فروشگاه اینترنتی بهمن یدک مراجعه کنید.

سوالات متداول

روغن موتور خودرو گریت وال وینگل 3 را هر چند هزار کیلومتر باید عوض کرد؟

شما باید روغن موتور خودرو گریت وال وینگل 3 را در هر ۷ الی ۱۰ هزار کیلومتر عوض کنید

روغن گیربکس در خودرو وینگل 3 هر چند هزار کیلومتر باید عوض شود؟

شما باید روغن گیربکس اتوماتیک وینگل 3 را در هر 60 هزار کیلومتر تعویض کنید.

فرمول مورد استفاده از روغن در خودرو گریت وال وینگل 3 چگونه است؟

فرمول استفاده از روغن در خودرو گریت وال وینگل 3، CVT با حجم 8.2 لیتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *