بلاگ

روغن مناسب بسترن b50 + بهترین روغن موتور و گیربکس برای بسترن B50

بهترین روغن بسترن b50

یکی از نکاتی که پس از خرید خودرو باید به آن توجه زیادی داشته باشید، استفاده از روغن مناسب است. روغن موتور و روغن گیربکس، نقش مهمی در عملکرد یک خودرو ایفا می‌کنند؛ به این شکل که در صورت استفاده از روغن نامناسب، عملکرد موتور دچار مشکل شده و سیستم انتقال نیرو نیز دچار سایش و اصطکاک زیادی خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی روغن بسترن b50 بپردازیم. توجه داشته باشید که خرید روغن مناسب همانند خرید لوازم یدکی بسترن B50 باید با اصول و راهنمای مشخصی انجام شود؛ به همین دلیل تا انتها با ما همراه باشید.

روغن مناسب بسترن  B50 برای مناطق گرمسیری

مناطق گرمسیری که به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب خود شناخته شده‌اند، می‌توانند چالش‌های مختلفی را برای وسایل نقلیه و موتورهای آنها ایجاد کنند. استفاده از روغن موتور ویژه که به طور خاص برای شرایط گرمسیری طراحی شده است، برای اطمینان از عملکرد بهینه موتور و طول عمر بسیار مهم است.

یکی از دلایلی که باعث استفاده از روغن موتور خاص در شرایط آب و هوایی گرمسیری می‌شود، تحمل دمای بالای این محصولات است. روغن موتورهای معمولی ممکن است در اثر گرمای شدید، دچار تغییر حالت شوند که منجر به افزایش اصطکاک و سایش اجزای موتور می‌شود. از طرف دیگر روغن موتورهای ویژه که با شاخص ویسکوزیته بالاتر طراحی می شوند، قابلیت حفظ قوام خود را در دماهای شدید دارند. این امر روانکاری مناسب قطعات موتور را تضمین می‌کند و خطر آسیب دیدگی آن را کاهش می‌دهد. چند مدل روغن بسترن B50 که به طور خاص برای این شرایط آب و هوایی تولید شده‌اند را در زیر مشاهده می‌کنید.

  • روغن موتور لیکومولی Top Tec SN حجم 5 لیتر (5w-40)
  • روغن موتور موبیل وان 5W-40
  • روغن موتور بنز MB 229.5 SAE SW-40

روغن مناسب بسترن B50  برای آب و هوای معتدل

در آب و هوای معتدل، خرید روغن بسترن B50 باید با شرایط متفاوتی انجام شود. روغن ایده‌آل برای چنین شرایطی باید ویسکوزیته متعادلی داشته باشد تا توانایی استارت خودرو در روزهای سرد و از طرفی دیگر، جلوگیری از افزایش دمای موتور در دماهای گرم را داشته باشد. روغن موتور مناسب برای آب و هوای معتدل معمولاً شامل 10W30 یا 5W30 می‌شود.

علاوه بر این، روغن موتورهای مناسب برای آب و هوای معتدل نیز باید دارای مواد افزودنی باشند که به محافظت از موتور در برابر اکسیداسیون کمک کند. چند مورد از بهترین محصولات در این زمینه را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

  • روغن موتور ادینول SN مدل Premium 0530 C3-DX حجم 5 لیتر (5w-30)
  • روغن موتور پروفیکار مدل Evolution XT SN حجم 5 لیتر (5W-30)
  • روغن موتور لوبریفنت کانادا مدل SN حجم 5 لیتر (5W-30)
  • روغن موتور بوش مدل لاکچری SN حجم 5 لیتر (5w-30)

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب بسترن  B50 

انتخاب نوع روغن مناسب می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد و دوام گیربکس شما داشته باشد. در صورتی که قصد استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک برای خودروی خود را داشته باشید، باید به ویژگی‌هایی مانند درجه ویسکوزیته، استاندارهای صنعتی و همچنین برند روغن گیربکس توجه کنید. حجم روغن گیربکس اتوماتیک در خودروی بسترن B50، 6.4 لیتر و نوع روغن هیدرولیک آن 3309-JWS است. برای خرید روغن بسترن B50 در این زمینه، گزینه‌های زیر می‌توانند مناسب باشند.

  • روغن گیربکس اتوماتیک آیسین Aisin AFW+
  • روغن گیربکس اتوماتیک موبیس VI
  • روغن گیربکس اتوماتیک ادینول XN 6 ساخت آلمان

روغن گیربکس دستی مناسب بسترن B50 

روغن گیربکس دستی به طور خاص، برای رفع نیازهای گیربکس‌های دستی طراحی شده است. این روغن ویسکوزیته بالاتری دارد و حاوی مواد افزودنی است که روغن کاری و محافظت بهتری را برای چرخ‌دنده‌های تحت فشار ایجاد کند. در صورتی که قصد خرید این نوع روغن گیربکس برای بسترن B50 را دارید، می‌توانید از روغن  DEX VI استفاده نمایید.

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب بسترن B50

ماشین Bestune B50 مجهز به موتوری با کارایی بالا است که به روغن موتوری ویسکوزیته خاص نیاز دارد. درجه ویسکوزیته به ضخامت یا مقاومت روغن در برابر جریان در دماهای مختلف اشاره دارد. روغن بسترن  B50 که عملکرد خودرو را بهبود ببخشید، درجه ویسکوزیته 5W-30 در مناطق معتدل و سرد و همچنین 5W-40 در مناطق گرمسیر باید داشته باشد.

 

راهنمای خرید روغن مناسب بسترن b50

جمع بندی

انتخاب روغن بسترن B50 شامل در نظر گرفتن توصیه‌های شرکت سازنده، شرایط آب و هوایی، درجه ویسکوزیته و… می‌شود. با تصمیم گیری آگاهانه بر اساس این عوامل، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه شما بدون مشکل کار می‌کند و طول عمر بیشتری خواهد داشت.همچنین اگر به مشاوره بیشتر جهت خرید انواع لوازم یدکی خودرو بسترن دارید میتوانید با کارشناسان بهمن یدک در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *