بلاگ

معرفی روغن موتور لاماری + بهترین روغن گیربکس مناسب لاماری ایما

روغن موتور لاماری

لاماری ایما یکی از خودروهای جذاب با طراحی منحصربه‌فرد است که در سال 1400 رونمایی شد. این اتومبیل اولین محصول مونتاژی تولید داخل کشور است که توسط شرکت پارس موتور، روانه بازار شد و از پیشرانه‌ای قدرتمند، گیربکس بهبودیافته، نمای داخلی و بیرونی مدرن و همچنین قیمت رقابتی برخوردار است. این ماشین برای حفظ عملکرد، نیاز به روغن مناسب و همچنین تعویض منظم قطعات مصرفی دارد. در این مقاله قصد داریم بهترین روغن لاماری موجود در بازار را باتوجه‌به هر منطقه مکانی، معرفی کنیم. درصورتی‌که قصد خرید لوازم‌یدکی لاماری را دارید نیز می‌توانید به صفحه فروشگاه بهمن یدک مراجعه نمایید.

روغن مناسب لاماری برای مناطق گرمسیری

انتخاب روغن‌موتور و روغن گیربکس برای لاماری ایما، به آب‌وهوای منطقه‌ای که در آن سکونت دارید بستگی دارد. در مناطق گرمسیر، باید از روغنی استفاده شود که علاوه بر مقاومت بالا در شرایط آب‌وهوایی گرم و مرطوب، قدرت خنک‌کنندگی مناسبی نیز داشته باشد. روغن‌هایی با درجه ویسکوزیته بالاتر، به دلیل قدرت روانکاری فوق‌العاده در دمای بالا و همچنین مقاومت حرارتی عالی، معمولاً انتخاب بهتری محسوب می‌شوند. محصولات زیر، جزو بهترین گزینه‌ها برای خرید روغن لاماری در مناطق گرمسیر هستند که می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

 • روغن‌موتور کلیک 10W-30 800 سی‌سی
 • روغن‌موتور شل SHELL 10W-30 SP 1 لیتری
 • روغن‌موتور فلومکس مدل HIGH TECH 10W40-SM 5 لیتری
 • روغن‌موتور کاسترول مدل مگناتک 10W-40 SN 4 لیتری

روغن موتور لاماری برای آب‌وهوای معتدل

برای خرید روغن مناسب لاماری در مناطق معتدل، باید گزینه‌هایی را مدنظر داشته باشید که از ویسکوزیته نسبتاً پایین‌تری برخوردار باشند. روغن‌موتورهای چهارفصل معمولاً بهترین انتخاب برای این مناطق محسوب می‌شوند که در لیست زیر می‌توانید چند مورد از آنها را مشاهده نمایید.

 • روغن‌موتور لوبریفنت کانادا مدل SN حجم 5 لیتر (5W-30)
 • روغن‌موتور ادینول SN مدل Premium 0530 C3-DX حجم 5 لیتر (5W-30)
 • روغن‌موتور ایرانول مدل رونیا پلاس SN حجم 5 لیتر (5W-30)
 • روغن‌موتور لوبریفنت کانادا مدل SN حجم 5 لیتر (5W-30)

نمای کابین لاماری ایما

روغن موتور لاماری مناسب برای آب‌وهوای سردسیر

اگر در مناطقی با آب‌وهوای سرد سکونت دارید، هنگام خرید روغن‌موتور باید به ویژگی‌هایی نظیر درجه ویسکوزیته کم و قدرت روانکاری مناسب در دمای پایین توجه داشته باشید. این روغن‌ها علاوه بر این که کیفیت خود را در این مناطق از دست نمی‌دهند، به استارت‌زدن ماشین نیز کمک می‌کنند و عملکرد خودرو را بهبود می‌بخشند. برای خرید روغن لاماری در مناطق سردسیر می‌توانید از لیست زیر کمک بگیرید.

 • روغن‌موتور 5W-30 یورولوب مدل EUROLUB CLEANTEC 5W-30 1 لیتری
 • روغن‌موتور 5W-30 والوالین مدل Valvoline 5W-30 SYN POWER 4 لیتری
 • روغن‌موتور مکس لایف والوالین SN 5W30 4 لیتری
 • روغن‌موتور آیسینAISIN 5W-20 4 لیتری

درجه ویسکوزیته مناسب برای روغن لاماری

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب لاماری

لاماری ایما از گیربکسی ۷سرعته، اتومات و دو کلاچه برخوردار است که برای حفظ عملکرد، نیاز به روغن مخصوص به خود را دارد. روغن گیربکس‌هایی که در ادامه معرفی شده‌اند، به دلیل برخورداری از استانداردهای کیفی بالا، تضمین عملکرد نرم و روان گیربکس، پایداری اکسیداتیو تقویت شده و همچنین استفاده از مواد افزودنی باکیفیت برای مقاومت در برابر خوردگی، برای لاماری انتخاب بسیار خوبی محسوب می‌شوند.

 • روغن گیربکس اتوماتیک ادینول XN 7
 • روغن گیربکس اتوماتیک راونول مدل ATF M 9-Serie MB-Freigabe 236.14
 • روغن گیربکس خودرو آترود مدل 75w80 Sento حجم 2.5 لیتر
 • روغن گیربکس خودرو آیسین مدل CFEx-CVT ظرفیت 4 لیتر

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب لاماری

درجه ویسکوزیته یا گرانروی روغن‌موتور، مشخصه‌ای است که به‌صورت یک عدد دورقمی تعیین می‌شود و عملکرد روغن را در شرایط آب‌وهوایی مختلف نشان می‌دهد. برای خرید روغن لاماری در مناطق سرد، باید از محصولاتی با درجه ویسکوزیته پایین استفاده کرد و در مناطق گرم نیز باید روغن‌هایی با درجه ویسکوزیته بالاتر را انتخاب نمود. در جدول زیر می‌توانید مشخصات دقیق درجه ویسکوزیته را باتوجه‌به شرایط آب‌وهوایی مشاهده کنید.

نوع آب و هوا

درجه ویسکوزیته روغن موتور
آب‌وهوای گرم

درجه ویسکوزیته 10W-30، 10W-40

آب‌وهوای معتدل

درجه ویسکوزیته 5W-30
آب‌وهوای سرد

درجه ویسکوزیته 5W-30، 5W-20

سخن پایانی

لاماری ایما جزو خودروهای خوش‌ساخت با طراحی جذاب و شیک محسوب می‌شود که برای حفظ عملکرد، نیاز به تعویض دوره‌ای روغن‌موتور و روغن گیربکس دارد. انتخاب روغن لاماری باید باتوجه‌به شرایط آب‌وهوایی منطقه‌ای که در آن سکونت دارید صورت گیرد؛ بدین شکل برای مناطق گرمسیر، روغن‌هایی با ویسکوزیته بالا و برای مناطق سردسیر، روغن‌هایی با درجه ویسکوزیته پایین انتخاب خوبی خواهند بود. در این مقاله به معرفی ویژگی‌ها و همچنین چند مورد از بهترین محصولات در این زمینه پرداختیم که برای خرید می‌توانید از آنها استفاده نمایید. در صورت نیاز برای دریافت مشاوره تخصصی‌تر، می‌توانید با کارشناسان مجموعه بهمن یدک در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *